Alsóban az élet – nemcsak alsósoknak

Az ELKH ATK Talajtani Intézet szervezésében egy új tudományos projekt indul 2021 tavaszán, amelynek alapja a civil közreműködés. Egy egyszerű módszer segítségével, a talajélet és ezáltal a talajegészség kutatásához csatlakozhatunk. 
A szeptemberben induló környezeti nevelés programra óvodák és iskolák jelentkezhettek.
A talajélet aktív időszakában elásott pamut alsónemű lebomlása jelzi a talaj biológiai aktivitását. Így közösen képet kapunk a talajok állapotáról országos szinten.

Iskolánkból a 2.b osztályosok vesznek részt a programban.

alsóban az élet nemcsak alsósoknak

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Zrínyi Ilona Matematikaversenyen iskolánkból több tanuló indult.

A megyében az ötödik osztályos Turi Panka 7., míg a harmadik osztályos Szabó Zoltán 10. helyezést érte el. Ők Fejér megyében díjazásban is részesültek.

Az ötödikes csapat Turi Panka, Kencse Nimród és Széles Balázs 3 ponttal maradt le a dobogóról a csapatversenyben, több neves iskola csapatát is megelőzve.

Iskolánkból szépen teljesített a hatodik osztályos Csampa Nikolett is.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanárok: Baracskai Zsuzsanna, Virág Krisztina, Bohácsné Képíró Ilona, Pénzes Klára

Zrínyi Ilona Matematikaversenyen iskolánkból több tanuló indult.

A megyében az ötödik osztályos Turi Panka 7., míg a harmadik osztályos Szabó Zoltán 10. helyezést érte el. Ők Fejér megyében díjazásban is részesültek.

Az ötödikes csapat Turi Panka, Kencse Nimród és Széles Balázs 3 ponttal maradt le a dobogóról a csapatversenyben, több neves iskola csapatát is megelőzve.

Iskolánkból szépen teljesített a hatodik osztályos Csampa Nikolett is. 

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanárok: Baracskai Zsuzsanna, Virág Krisztina, Bohácsné Képíró Ilona, Pénzes Klára

zrinyi 1

Hebe Kft. olvasóversenye

Iskolánk tanulói sikeresen szerepeltek több olvasóversenyen is.

Harry Potter és a Főnix rendje olvasóversenye

  • Turi Panka és Széles Balázs (5.o.) 1. helyezett
  • Csampa Nikolett (6.o.) egyéni versenyzőként lett 6. helyezett

Pál utcai Fiúk olvasóversenye

Turi Panka és Széles Balázs (5.o.) 1. helyezést ért el.

Szent Johanna Gimi  – A kezdet olvasóversenye

Ancsin Vivien és Györgyi Dóra (7.o.) 4. helyezést ért el.

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny megyei forduló

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny megyei fordulóját 2021-ben május 20-án rendezték meg.
Iskolánkból többen indultak a versenyen. A legjobb eredményt elért tanulók:
3. osztályból Kis Hanga (megyei 11. hely) és Szabó Zoltán (megyei 25. hely)
5. osztályból Turi Panka (megyei 2. hely – Ez az 50. legjobb eredmény az országban 2064-ből) és Széles Balázs (megyei 25. hely)
8. osztályból Mondovics Kevin (megyei 8. hely)
Szépen teljesített a versenyen a 2. osztályos Jajecznik Fruzsina, a 4. osztályos Újszászi Kitti, a 6. osztályos Csampa Nikolett és a 7. osztályos Turi Áron is.
Felkészítő tanárok: Nollné Batek Angelika, Baracskai Zsuzsanna, Virág Krisztina, Bohácsné Képíró Ilona, Pénzes Klára

Teleki Pál Földrajzverseny

Teleki Pál Földrajzverseny

7. évfolyamon megyei 3. helyezett Hoszú Bence (7. a)

4. helyezett Szakács Zsófia (7.f)

5. helyezett Éhman Donát (7. f)

8. évfolyamon megyei 3. helyezett Nagy Nimród (8.f)

4. helyezett Hegyi Alexander (8. a)

Bolyai Matematika Csapatverseny: – körzeti forduló

4. hely: Kencse Nimród, Nagy Kristóf, Széles Balázs, Turi Panka (5. o.)

11. hely: Cserkuti Anett, Nagy Mira Flóra, Szerencsés Dóra (5. o.)

12. hely: Halászi-Harsányi Míra, Kiss Fruzsina, Mészáros Niobé (6. o.)

13. hely: Gazsi Blanka, Csampa Nikolett, Szabó Krisztina,Szép Hanna (6. o.)

15. hely: Beniczky Bálint, Németh Ádám, Tész Marcell (6. o.)

10. hely: Ehmann Donát, Gulyás Dániel, Máté Zsófia, Tóth Zsombor (8. o.)

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – körzeti forduló

1. hely: Baka Tas, Széles Balázs, Szerencsés Dóra, Turi Panka (5. o.)

8. hely: Csampa Nikolett, Gazsi Blanka, Kiss Fruzsina, Németh Ádám  (6. o.)

8. hely: Ancsin Vivien, Éhmann Donát, Györgyi Dóra, Molnár Zsombor ( 8. o.)

9. hely: Gulyás Dániel, Kasziba Máté, Kern Milán, Tóth Zsombor ( 8. o.)

3. hely: Bandura Orsolya, Bozó Viktória, Gazsi Máté, Kovács-Sipeki Csenge ( 8. o.)

Népmese napja – rajzverseny

Arany fokozat – Borsos Jázmin, Pálóczi Luca (1. b ); Kecskés Luca (1. a ); Korcsik Eszter, Székely Henrietta (2. o.)  

Ezüst fokozat: Sinka-Pálinkás Levente, Szabó Bendegúz ( 1. b); Kovács-Sipeki Hanna (2. o.)

Bronz fokozat: Albert Zara, Lehoczki Dorina, Szarvas Adrienn (1. a); Korcsik Enikő (2. o.), Kiss Hanga (3. o.)